GABA впливають на імунітет і чому саме зараз Габа чаї актуальні як ніколи.

Відомо, що специфічні білки - імуноглобуліни - є першим бар'єром імунної системи людини. Вони містяться в слині і захищають нас від вірусів і бактерій, що потрапляють в наш організм.
Також експериментальним шляхом встановлено, що під час стресу концентрація імуноглобулінів в слині істотно падає - а значить, наш організм стає вразливим для збудників хвороб. Простіше кажучи, вченими вже достовірно встановлено, що імунітет людини прямо залежить від його настрою!
У 2006 році були опубліковані результати дослідження вчених Кіотського і Сідзуокского університетів.
У ньому брала участь група цілком здорових учасників - добровольців, які мали випадки акрофобію - страху висоти.
Кожному з учасників експерименту необхідно було пройти по найдовшому в Японії підвісному мосту через річку ТОТСО в префектурі Нара (Японія).
Його довжина дорівнює 297 метрам, висота - 54 м, а ширина - менше 2 м.
Тому для людей, які бояться висоти, перехід через такий міст однозначно був подією, що викликає стрес.
Перед початком, в середині і в кінці маршруту у кожного з учасників брали пробу слини, яку досліджували на предмет вмісту імуноглобуліну А (IgA). Кожному учаснику давали в довільному порядку - або розчин, що містить 100 мг GABA, або воду. Смакові якості обох напоїв були однакові, і ніхто з учасників не мав інформації про склад свого напою.
Отже, учасники експерименту, які страждають острахом висоти почали рух по підвісному мосту висотою в 18-поверховий будинок.
Природно, все без винятку учасники випробували стрес, але що цікаво: ті, кому замість води давали легкий розчин GABA, хвилювалися, схоже, набагато менше.
В результаті аналізу отриманих даних виявилося, що у учасників, яким давали воду, в результаті випробуваного стресу рівень імуноглобуліну А в слині впав на 40%, а у тих, хто випив на початку маршруту розчин GABA, рівень імуноглобуліну не впав, а навіть піднявся на 10% !!!
Схоже, твердження про те, що GABA не проникає через гематоенцефалічний бар'єр при попаданні в шлунково-кишковий тракт, не відповідає істині. Очевидно, що коли людина перебуває в стані стресу, його мозок «охоче приймає» одержувану з чаєм GABA - і стрес знижується.
«Сприйнятливість» до GABA також може збільшуватися в міру старіння організму або в результаті нездорового способу життя (через підвищення рівня гомоцистеїну в крові).
Занепокоєння і стрес є поширеними причинами хвороб серця, гіпертонії, виразки шлунка, депресій, зниженого імунітету і інших захворювань.
Більш того, вчені пов'язують більше 75% захворювань саме зі стресом.
І, згідно з висновками японських вчених, вживання продуктів, збагачених GABA, дозволяє знижувати рівень стресу і занепокоєння, підвищує концентрацію уваги і імунітет навіть в стресових умовах.

Так що, друзі, п'ємо габа чаї і будемо здорові!